דוא"ל וגיבוי ענן

Data Cloud

שירותי ענן הם הטרנד החדש. מה מסתתר מאחורי הביטוי "גיבוי ענן" או "מייל בענן" ? במאמר הבא אנסה לתמצת את היתרונות שבשירותי ענן שלדעתי חובה שיהיו בכל בית עסק בשנת 2020.

אז מה זה שירותי ענן ?

שירותי ענן הם שירותים שנמצאים בדר"כ בחוות שרתים שמאפשרת גישה לשירותים מרחוק בצורה מאובטחת ומהירה. יש שירותי ענן רבים אולם במאמר זה אתקד בשני שירותים עיקריים : דוא"ל בענן וגיבוי בענן.

דוא"ל בענן

קיימים מספר סוגים של שרתי ושירותי דואר. בחלק מהמקרים לקוחות מחזיקים שרת דואר מקומי אצלהם במשרד, אחרים עובדים עם שירות דואר של ספקיות האינטרנט ויש כאלה שעובדים עם שירותי דואר בענן של google או של מיקרוסופט 365 לדוגמא.

היתרונות של דואר בענן רבים :

1. זמינות - השירות זמין ב 99.9%

2. חיבור מרחוק - ניתן להתחבר לתיבת הדואר מכל מקום ומכל מחשב באמצעות מייל וסיסמה.

3. גיבוי - מרבית שירותי הענן מגובים. המיילים מגובים וגם אם מחקת מייל, ניתן יהיה לשחזר אותו בקלות.

4. הגנה - תיבות דואר בענן בדר"כ מוגנות בשירותי אנטי וירוס ואנטי ספאם מרכזיים חזקים.

5. גמישות - ניתן להוסיף ולהסיר תיבות דואר ארגוניות בקלות, המחיר מחוייב בהתאם ולמעשה הלקוח אינו מחוייב עבור תיבה שהוא לא משתמש. כל החיובים יחסייים. 

6. תמיכה בפלטפורמות מרובות - מיילים בענן נתמכים בכל המכשירים והפלטפורמות וניתן להגדיר בקלות רבה את תיבת המייל של המשתמש על כל מכשיר (מחשב, טלפון וכד').

7. נפח - במרבית התיבות בענן הנפח ההתחלתי 50 גיגה . זהו נפח גדול מאוד שמאפשר להחזיק היסטוריה רבת שנים אצל רוב המשתמשים. כמו כן , ניתן להגדיר ארכיון. חלק מהתיבות מגיעות אף עם רישיון שמקנה את הזכות להוריד את חבילת האופיס (במקרה של תיבת 365 בעלות חודשית 12.5$).

גיבוי ענן

חובה בכל רשת מחשבים !

גיבוי ענן מאפשר הוצאת החומר מהמשרד לחווה מאובטחת.

תוכנות גיבוי הענן מקצועיות מאוד ומאפשרות לגבות סדרות רבות של החומר לענן. הנ"ל מאפשר יכולת שחזור גמישה לנקודת זמן מבוקשת.

כמו כן , התוכנות לגיבוי ענן מאפשרות בצורה פשוטה ויעילה לגבות בסיסי נתונים, תיבות דואר ועוד.

התשלום בגין גיבוי ענן מבוסס על נפח מגובה.

אם ברצונך להתעניין בנוגע לגיבוי החומר החשוב בעסק שלך אנא צור איתנו קשר.